Yorumlar

Kardeşimin söyleyememiş olduğu harfler bulunmaktaydı. Dilkon Dil ve Konuşma Terapi Merkezini arayarak nasıl bir yol izlememiz gerektiği ve nasıl yardımcı olabilecekleri hakkında görüştüm. Aramış olduğum gün itibari ile ilgileri ve alakaları çok memnun etti ve almış olduğumuz eğitimin faydalı olduğunu görmek bizleri mutlu etti. İlgi alaka ve güler yüzünüz için teşekkür ederiz. E. YETKİN İlk geldiğimde ses inceydi ses çalışmalarıyla harf ve ses kalınlaştı. Hastahaneye gerek kalmadan doğal yöntemle ve çalışarak sesim kalınlaştı. İlaç kullanmadan veya ameliyatsız yaptığım uygulamalardan memnun kaldım. Konuşurken işyerimde kimse sesimin ince olduğundan kimse ne dediğimi anlamazlardı. Ses çalışmasından sonra insanlar fark ettiler sesimin kalınlaştığını söylüyorlar. Harfleri artık düzletmeye başladım artık insanlarla rahat konuşuyorum hemen anlıyorlar. Konuştuğumdan memnunum hastahaneye gerek kalmadan ameliyatsız memnun oldum. G. KIYAK Yaklaşık iki ay önce başladığımız kursumuzu bugün başarıyla sizin sayenizde hayırlısıyla bitirdik. İlgi ve alakanız bizim endişelerimizi boşa çıkardı. Teşekkür ederiz her şey için. Başarılarınızın devamını dilerim.
Ö. ÖZÇELİK
Huzeyfe'yi dil ve konuşma terapisti Havva Hoca Hanım'a getirdiğimde ağır konuşma bozukluğu vardı. Arkadaşlarıyla iletişimi o kadar çok bozuktu ki biz dahi anlatmak istediklerini anlamakta zorlanıyor, dinlemek dahi istemiyorduk.

Ben çok şaşkınım. Düzelebileceğini hiç umut etmiyordum. O kadar çok türbe, cami gezdim ki, tabii ki herşey Allah'tan fakat bilime ve bilimin gücüne de inanmak gerek. Havva hocamıza teşekkürün en büyüklerini ediyoruz. Çocuğumuz şimdi bülbül gibi şakıyor. Arkadaşlarıyla arası çok iyi. Anlatıyor da anlatıyor... Allah razı olsun.
S. DİNÇ
Muhammet Ali ilk başladığında onun konuşurken takılmasından, kekemesinden, art arda konuşmasından çok üzüntü duyuyorduk.

Havva Hanım'la ilk seanstan sonra korkacak birşey olmadığını anladık, inandık ve devam ettik. Hiç yılmadık, hep çalıştık, birşeyler başarabilmek için hedefimize ulaşıyoruz. İnşallah derslere çalıştık, zorladık, hep üzerine gittik, sıkıldı ama o da bunun doğru olduğunu anladı sonunda ve çalıştı. Havva Hanım ne derse yaptık, uyguladık, çok sevdik. Siz gelipte bizim gibi mutlaka başarırsınız inşallah.Havva Hanım'a çok teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlere de öneriyorum. İnandıktan sonra gerisi geliyor. Zaten biz başardık, herkese öneriyorum.
A. ALMIŞ 
Ozan’ın 7-8 sesle ilgili sıkıntısı vardı. Özellikle bazı sesleri çıkarmakta çok sıkıntı yaşıyordu. Açıkçası bu sesleri (n-l sesi) düzgün çıkarabileceği konusunda pek ümidimiz yoktu. Fakat beklentimizin aksine o kadar hızlı gelişme gösterdi ki, çok şaşırdık.
Ozan şimdi hemen hemen sorun yaşadığı tüm sesleri düzgün söyler hale geldi sayenizde. Bu kadar kısa süre içinde bu kadar güzel gelişme göstermesi bizi çok mutlu etti.
Ayrıca Havva Hanım'ın bir eğitimci olması bu konuda bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Havva hanım çocuğa karşı olan yaklaşımı çok iyi. Bu da bir eğitimci olarak çocuk psikolojisini bildiğinden kaynaklandığını düşünüyorum.
Ortamınız çok güzel geldiğimizde kendimizi bir aile ortamında hissettik. Samimi ve sıcak yaklaşımınız için teşekkür ederiz.
E. ÇAKIR
Oğlumuz Serdar Furkan’ın bazı harfleri doğru çıkaramayışı sebebiyle bu kursa başladık. Beklediğimizden güzel ilgi ve çalışmaları sayesinde kısa sürede konuşmasını düzeltti. Emeği geçen herkese teşekkürler.
A.B. KARAMAN
8 Yaşında erkek çocuğumda kekeleme sorunu vardı. "Anne" derken bile zorluk çekiyordu. İnternetten yaptığımız araştırma sonucu Havva hanımı bulduk. Tedaviye başladığımızda çocuğumun kekelemesi çok fazlaydı. Havva hanım zamanla her şeyin düzeleceğini söyledi. Evde bize görevler vermeye başladı. Havva hanımın söylediklerini evde uygulamaya başladıktan sonra çocuğumda gelişmeler olmaya başladı. Biz de evde çocuğumuza başarılı olması için ödüller koyduk. Her konuşmasını dinledim, her takılmasını, onu üzmeden uyardım. Yabancı kişilerle konuşmasını istedim. Marketlerde parayı ona ödettirdim. Bakkalda alışverişini kendi istemesini sağladım. Bunlar sayesinde çocuğumun özgüveni yerine geldi. Havva hanımla sürekli iletişim halinde kaldık ve şuan çocuğumda Allah'a şükür kekeleme sorunu kalmadı. Havva hanımdan Allah razı olsun. Buraya gelmekten çok memnun kaldık, konuşma ile ilgili her sorunu olana tavsiye ederim bir anne olarak.
M. YÜKSEL
İnsanın en büyük lüksü düzgün konuşmak bunun için verilen tüm eğitimler, tüm çalışmalar insana yapılan en büyük yatırımdır. Kaan ‘da ‘’r’’ harfi eksikliği vardı. Dilkon’a gelince beklemediğimiz kadar kısa zamanda fark edilecek kadar düzeldi. Bir annenin en büyük dileği çocuklarını kendini rahat ifade edebilen kişiler olarak görmek. Dilkon’a ve Havva Hanım'a teşekkürlerimi bir borç biliyorum.
T. BİLGİN
İnternetten uzun süre dil bozuklukları ile ilgili araştırma yaptık. Zaman zaman bu konuda kafa karışıklığımız ve şüphelerimiz oldu. İlk seansdan itibaren şüphelerimiz azalmaya başladı. Daha önce farkında olmadığımız harflerle ilgili sorunlarımızın olduğunu gördük ve bu konuda tatmin edici bilgiler aldık. Kızımın sorunlu olduğu harfler hemen ilk dersimizden itibaren düzelmeye başladı. Daha doğru ve net konuşmaya 3 ay gibi bir sürede ulaşmış olduk. Bize sıcak ve samimi bir ders ortamı sağlayan öğretmenimiz Havva Hanım'a ve yardımcısı Canan Hanım'a teşekkür ederiz. Kızım Ekin’e katkılarından dolayı teşekkür ederiz. İleriki hayatında ona büyük katkı sağlayacak bilgiler ve beceriler kazandık. Her şey için teşekkür ederiz. İ. ÇELİK